SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ÇEVREMİZ GELECEĞİMİZ

Doğaya ve insana saygılı bir anlayışı benimseyen Filmar Filtre için çevre, ‘’Doğa ile el ele temiz bir üretim’’ anlamı taşımaktadır. Hizmet sunmak için yararlanılan doğaya aynı zamanda katkıda bulunmak düşüncesi ile hareket eden şirket, tesislerinde sürdürülebilirlik prensiplerini hâkim kılmıştır.


Dünyanın en çok kâğıt ve sac kullanılan alanlardan biri olan filtre sektöründe faaliyet gösteren, ‘’Doğa ve Çevre Dostu’’ kimliği ile tanınan Filmar Filtre, TEMA Vakfı aracılığı ile personelleri adına her ay düzenli olarak ağaç dikimi yaptırarak sürdürülebilirliğe direk katkı sağlamaktadır. Bunun yanında kendi bünyesinde tam olarak değişik türlerde toplamda 348 adet ağaç dikmiştir.

Dünyanın en çok kâğıt ve sac kullanılan alanlardan biri olan filtre sektöründe faaliyet gösteren, ‘’Doğa ve Çevre Dostu’’ kimliği ile tanınan Filmar Filtre, TEMA Vakfı aracılığı ile personelleri adına her ay düzenli olarak ağaç dikimi yaptırarak sürdürülebilirliğe direk katkı sağlamaktadır. WWF(World Wildlife Fund) Dünya Doğayı Koruma Vakfı aracılığı ile ise her ay nesli tehlikede olan bir hayvan türünü yine çalışanları adına evlat edinerek doğayı korumayı ilke edinmiştir.

WWF(World Wildlife Fund) Dünya Doğayı Koruma Vakfı aracılığı ile ise her ay nesli tehlikede olan bir hayvan türünü yine çalışanları adına evlat edinerek doğayı korumayı ilke edinmiştir.

Ayrıca en büyük sarf malzemelerinden Kâğıt için FSC(Forest Stewardship Council) belgesine sahip tedarikçilerle çalışmak prensibi ile de dolaylı yoldan da sürdürülebilirliğe katkı sağlamayı amaç edinmiştir.

Dünya çapında hizmet veren Filmar Filtre bölgede ilk ve tek olan biyolojik ve kimyasal arıtma tesisi ile çevreye olan duyarlılığını kanıtlamıştır. . Bunun yanında otomotiv orijinal ekipman üreticileri tarafından oluşturulan VDA 232/101 yasaklı kimyasallar listesi de mevcuttur.

Çevremizle dost olan arıtma tesisimizde çalışanlarımızdan İbrahim Uysal evindeki ayrılamadığı çiçeklerini yetiştirmekte.

Şirketin ekolojik dengenin korunması için üzerinde önemle durduğu konular arasında;


  • 1- Geri kazanıma odaklı faaliyet,
  • 2- Geri kazanıma odaklı çalışan tedarikçiler ile paydaşlık,
  • 3- Enerji ve su tüketiminin asgaride tutulması,
  • 4- Hammadde kullanımında verimlilik.
  • 5- Temiz üretim teknolojileri kullanımı yer almaktadır.

Sanayinin siyah beyazlığına karşı bambaşka bir bakış açısı yarattık. Çevre ile dost olan filtrelerimizle tüm dünyada olmasını istediğimiz renkleri birleştirdik...